ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1114198
*
nr 111 4198
Spegel
solformad, Dia64
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 15:06:02
1
Vinnande bud
14/1 13:17:34
2
150 kr
14/1 13:17:56
2
200 kr
14/1 13:18:46
2
250 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 111 4198
Spegel
solformad, Dia64
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 15:06:02 | 1 | Vinnande bud |
14/1 13:17:34 | 2 | 150 kr |
14/1 13:17:56 | 2 | 200 kr |
14/1 13:18:46 | 2 | 250 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53